Arhijerejska Liturgija u manastiru Lepavini

U Nedelju pred Bogojavljenje 15./2. januara 2006. godine kada nasa Sveta Crkva proslavlja Sv. proroka Malahiju i sv. mucenika Gordija Svetu Arhijerejsku Liturgiju u svetovavedenjskoj obitelji u manastiru Lepavini je sluzio Njegovo  Visokopreosvestenstvo Mitropolit zagrebacko-ljubljanski i cele Italije Gospodin JOVAN uz sasluženje visokoprepodobnog arhimandrita Gavrila igumana

manastira Lepavine, arhijerejskog zamenika potonamesnika Milenka Popovića iz Zagreba ijerodjakona Vasilija, sabrata manastira Lepavine Za pevnicom su pojali jerej Milomir Gvojić, paroh bjelovarski i đakon Ljubiša Miodragović iz Narte

Za vreme bogosluzenja Mitropolit Jovan je održao besedu o značaju predstojećih praznika Krstovdana i Bogojavljenja u našem duhovnom životu. "To su praznici koji nam pružaju mogućnost našeg osvećenja i očišćenja, praznici kada se vrši veliko osvećenje bogojavljenske vodice kojom se svi osvećujemo blagodaću Svetoga Duha..." istakao je Visokopreosvećeni Vladika.

Istakao je i značaj Sv. Proroka Malahije i njegova proročanstva o Sv. Jovanu Krstitelju kao i primer Sv. mučenika Gordija u nepokolebljivom ispovedanju vere i sledovanju Hristu. Na kraju Liturgije vernom narodu je podeljena nafora.

Zatim su vernici pozvani na kafu i kolače u manastirsku trpezariju.

Posle kratkog okrepljenja vernici su se ponovo sakupili ispred čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Lepavinske gde je o. Gavrilo citao isceliteljske molitve, osvetio stvari, ulje i sol i pozvao sve prisutne na trpezu ljubavi koju su ugotovile vredne ruke bogoljubivih hrišćanki.

U popodnevnim casovima uz zvuke zvona primivsi Njegov arhipastirski blagoslov ispratili smo naseg dragog Vladiku na daljna poslusanja koja mu nasa sveta Crkva nalaze.