Poseta Njegovog Visokopreosveštenstva Mitropolita zagrebačko-ljubljanskog G. G. JOVANA

manastiru Lepavini i parohiji Velikopoganačkoj

Na svetog apostola Kodrata 4. oktobra  / 21. septembra 2003. godine svetovavedenjsku obitelj manastira Lepavine i parohiju Velikopoganačku posetio je Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko ljubljanski G. G. Jovan sa pomagačima na delu Gospodnjem gospodinom Guidom D' Antoniom i njegovom suprugom gospođom Snježanom Petrović. Posle dočeka Mitropolit Jovan je razgovarao sa poklonicima koji su uzeli učešća u svetoj Liturgiji i poučavao ih hrišćanskom jevanđelskom životu. Zatim su poklonici otišli na molitvu sa o. Makarijem a Njegovo Visokopreosveštenstvo je nastavio duhovne razgovore sa manastirskom bratijom.

Oko podneva u manastir je stigao i protojerej-stavrofor Zvonko Pilinger sa sinom Uglješom svršenim bogoslovom, budućom nevestom i njenom porodicom da zatraže blagoslov za brak. Mitropolit ih je poučio i savetovao kako se treba živeti u hrišćanskom braku sa posebnim naglaskom da oni svojim primerom treba da svedoče čistotu moralnog i bračnog života.

Posle ručka Njegovo Visokopreosveštenstvo je zajedno sa o. arhimandritom Gavrilom i jerođakonom Vasilijem obišao parohijsku crkvu u Velikom Pogancu,

parohijski dom i posetio 96-godišnjeg dobrog odbornika i domaćina gospodina Tomu Smoljanovića.

Po povratku u manastir bratija manastira je nastavila razgovore sa Visokopreosvećenim, a  posle toga  primivši blagoslov od svog arhijereja, ispratila je Njegovo Visokopreosveštenstvo koji je otputovao u svoju rezidenciju u Zagreb.