ISPOVEST EPARHIJSKOG SVESTENSTVA

U MANASTIRU LEPAVINI

U sredu sestenedelje Velikog posta, u manastiru Lepavini se sabralo svestenstvo Eparhije zagrebacko-ljubljanske, zajedno sa svojim nadleznim arhijerejem, radi pristupanja Svetoj Tajni ispovesti. Svetu Liturgiju predjeosvecenih Darova sluzio je Njegovo

Visokopreosvestenstvo Mitropolit zagrebacko-ljubljanski G. Jovan, uz sasluzivanje protojereja-stavrofora o. Perana Boskovica iz Ljubljane, protojereja-stavrofora o. Marinka Juretica iz Zagreba i protojereja o. Tome Cirkovica iz Kopra, protojereja Zvonka Pilingera iz Varazdina, protonamesnika o. Milenka Popovica iz Zagreba, protonamesnika Milivoja Topica iz Vicence, jereja Save Kosojevica, jereja Dalibora Djukica, jerodjakona Vasilija, sabrata manastira Lepavine i djakona Ugljese Pilingera. Sve okupljene svestenike pre Svete Liturgije ispovedio manastirski i eparhijski duhovnik, arhimandrit o. Gavrilo (Vuckovic), iguman manastira Lepavine.

Osim svestenika, Svetim Telom i Krvlju Gospodnjom pricestili su se i vernici pristigli iz Zagreba, Bjelovara i Ljubljane.

Za vreme zajednickog obeda za manastirskom trpezom, za koju su bili pozvani i svi prisutni vernici, Gospodin Mitropolit je prisutnim svestenicima izlozio novonastale prilike u organizaciji pravoslavne crkve u danasnjim uslovima i dao uputstva kako iste resavati.