Visokoprepodobni Arhimandrit Gospodin

GAVRILO, nastojatelj manastira Lepavine

Oče Gavrilo,

I ovom prilikom zahvaljujem na domaćinskom gostoprimstvu i lepoj prilici da odslužim arhijerejsku liturgiju na Tominu nedelju uz sasluženje Vaše, protojereja-stavrofora Marinka i jerođakona Vasilija uz učešće velikog broja vernika, poklonika iz raznih krajeva. Obed u manastirskoj trpezariji sa narodom ostavio je lep utisak jedne duhovne porodice u Svetovavedenjskoj obitelji manastira Lepavine. Razgovor sa narodom ispred manastirskog hrama na lepom sunčanom danu rashlađujući se hladnom vodom sa manastirskog izvora obogatilo nas je velikim doživljajima i utiscima. Vaš studio sa kompjuterskom opremom i bratijom koja se trudi da Vaš časopis «Put, Istina i Život» bude što kvalitetniji i da zadovolji očekivanja svih onih koji su sa Vama uspostavili saradnju i koji sa oduševljenjem prihvataju Vas kao savog Duhovnika. Slava Bogu i Presvetoj Bogorodici što su nam to darovali u manastiru Lepavini, gde sam u svoje početničke dane samo priželjkivao i blagoslov izobilni obdario je sve nas da na Istočniku vode žive nađemo svoju utehu i radost u vaskrslom Gospodu Hristu...

...Dragi oče Gavrilo, da Vam se pohvalim na dobrotu naše bratije sveštenika u parohiji i Crkvenoj opštini Zagrebačkoj, kupili su mi kompjutersku opremu sa koje ću moći da Vam preko imela šaljem poruke, da koristim internet i da budem u još većoj vezi sa Vama i ostalima, koji se interesuju za Nas.

Oče Gavrilo šaljem Vam statističke podatke koje sam u mom izveštaju za Sveti arhijerejski sabor prikupio da objavite na eparhijskim vestima, a pored toga šaljem vam Intervju za Novi List – Rijeka, koji je sa mnom razgovarala Gospođa Mirjana GRCE u vezi Papinog dolaska u Republiku Hrvatsku. Nadam se da je sadržajan i da na ovako «vruću» temu nije lako odgovarati. Potrudili smo se da sve bude u službi mira i saradnje među ljudima.

Srdačno Vas pozdravljam i bratiju Svetovavedenjske Obitelji sa blagoslovom Božjim, Vaš

+ Episkop Lepavinski i

Mitropolit Zagrebačko-ljubljanski i