U nedelju, 15./2. februara 2004, na dan kada nasa sveta  Crkva proslavlja Sretenje Gospodnje, u manastir Lepavinu je doslo oko sedamdesetak poklonika iz Banjaluke. Svetu Liturgiju sluzio je

arhimandrit o. Gavrilo, iguman manastira, uz sasluzenje jerodjakona Vasilija a nezaboravan dozivljaj lepote pravoslavnog liturgijskog pojanja podarilo je okupljenim vernicima i

manastirskom bratstvu pedesetak clanova hora rebrovacke crkve iz Banja Luke. U osecanju duhovnog jedinstva protekao je i moleban pred cudotvornom ikonom Presvete Bogorodice Lepavinske, pred kojom su se za sve prisutne i njihove bliznje molili o. Gavrilo i bratstvo manastira Lepavine. Po osvecenju stvari arhimandrit o. Gavrilo je svima jos jednom cestitao praznik Sretenija Gospodnjeg, pozeleo srecan put i skoro vidjenje u manastiru Lepavini.