POSETA IZ AJZENSTATA

Dana 14./1. decembra 2003. godine kada nasa sveta Crkva proslavlja svetog proroka Nauma i svetog Filareta Milostivog svetovavedenjsku obitelj u manastiru Lepavini posetila je pokloniocka grupa iz Ajzenstata. Poklonicku grupu predvodio je jerej Brane Bijelic, paroh ajzenstatski. Poklonici su ucestvovali na svetoj liturgiji, koju je sluzio iguman manastira visokoprepodobni arhimandrit o. Gavrilo uz sasluzenje protojereja Isse Hidessa is Sirije, jereja Braneta Bijelica i jerodjakona Vasilija sabrata manastira Lepavine.

Posle bogosluzenja gosti su pozvani u manastirsku trpezariju gde su posluzeni sa kafom i kolacima. Posle kratkog okrepljenja ponovo su posli u manastirski hram predvodjeni arhimandritom Gavrilom gde su citane isceliteljske molitve pred cudotvornom ikonom Majke Bozje Lepavinske, osvecene stvari, ulje i sol.

Posto su procitane iseliteljske molitve i osvecene stvari spremljene, o. arhimandrit Gavrilo je pozvao sve poklonike na zajednicku trpezu ljubavi gde su se svi okrepili hranom i duhovnim stivom koje je citano za vreme trpeze. Na kraju trpeze je o. Brane i o. prota Isso su biranim recima zahvalili arhimandritu o. Gavrilu i bratstvu na trpezi ljubavi i poucili narod hriscanskom zivotu.

Oko 15 casova svi smo se ponovo sakupili u manastirski hram gde je o. Gavrilo zajedno sa vernicima procitao Akatist Presvetoj Bogorodici i zazeleo nasim poklonicima srecan put i skoro vidjenje pred ikonom Majke Bozje Lepavinske.