Poseta monahinja iz Pecke Patrijarsije

U poslepodnevnim casovima 8. maja 2004. godine manastir Lepavinu i bratstvo svetovavedenjske obitelji obradovale su svojim dolaskom monahinje iz Pecke Patrijarsije predvodjene Igumanijom mati Fevronijom. Odmah po dolasku poklonile su se i celivale cudotvornu ikonu Majke Bozje Lepavinske i sve zajedno zablagodarile Gospodu na

srecnom putovanju. Posle su ugoscene u manastirskoj trpezariji gde su dozivele dirljiv susret sa igumanom manastira Lepavine, arhimandritom Gavrilom, koji je kao mlad monah bio njihov sabrat.

Citavo vreme do vecernjeg bogosluzenja provele su u razgovoru sa o. Gavrilom ozivljavajuci uspomene i secanja iz proslosti. Na zvuk zvona koje je pozivalo za vecernju sluzbu sve su zajedno sa o. Gavrilom i bratstvom manastira Lepavine otisle na vecernje bogosluzenje i svojim melodicnim i duhovnim monaskim pojanjem unele radost u srca svih prisutnih.

Sutradan je iguman manastira Lepavine, arhimandrit Gavrilo, sluzio Svetu Liturgiju uz sasluzenje jerodjakona Vasilija sabrata manastira Lepavine. Svojim pojanjem pecke monahinje su oradoscavale liturgijsko slavlje i unele punocu u ustaljeno manastirsko bogosluzenje.

Posle podne su zajedno sa arhimandritom o. Gavrilom posetile Parohiju Velikopoganacku i poklonile se i pomolile u

Hramovima Sv. Velikomucenika Georgija u Velikom Pogancu, gde su se susrele sa decom sa Veronauka i Sv. Trojice u Dugoj Rijeci. Takodje su posetili i Parohijski stan koji je u toku obnove i bile su ugoscene u domu poverenika

SPCO Velikopoganacke gospodina Branka Dulikravica i njegove majke gospodje Nevenke Dulikravic.

Vrativsi se u Manastir vreme do vecernjeg bogosluzenja su provele u pripremama za predstojeci povratak u svoj manastir Pecku Patrijarsiju.

10. maja posle Svete Liturgije krenule su na put ispracene od igumana manastira Lepavine i bratstva.