U subotu, 16. juna 2001., na poklonjenje Presvetoj Bogorodici Lepavinskoj protojerej Mico Kostic doveo je grupu vernika iz Rijeke, medju kojima je bilo tridesetak dece koja pohadja veronauku pri rijeckoj crkvi sv. Nikolaja. Posle Svete liturgije i molitve pred cudotvornom ikonom, zajednistvo je nastavljeno za trpezom ljubavi, za kojom je o. Mico ispred svojih parohijana izrazio zahvalnost na gostoljublju. "Dozvolite mi, dragi oce Gavrilo, da Vam u ime svoje i moga stada koje je danas pohodilo ovo sveto mesto i uzelo ucesca u Bozanstvenoj liturgiji, kao i u Vasim molitvama za zdravlje, izbavljenje i spasenje svih onih za koje ste se danas pomolili, najtoplije zahvalim na gostoprimstvu, na ovoj pripremljenoj trpezi, ali na prvom mestu da Vam zahvalim na molitvama. Takodje, i ocu Vasiliju da zahvalim na iscrpnim recima o nastanku i sudbini ovoga manastira. Probili smo led i nadam se, ako Boga da, da ce ovakvih poseta sa nase strane biti jos", rekao je, izmedju ostalog, o. Mico.

Otpevasi himnu Precistoj Bogorodici, poklonici su u poslepodnevnim casovima krenuli natrag u Rijeku.