RUKOPOLOZENJE DJAKONA GORANA SLJIVICA U CIN PREZVITERA U MANASTIRU LEPAVINI

U nedelju 26 po Duhovima kada nasa Pravoslavna Crkva proslavlja svete mucenike Gurija, Samona i Aviva, Svetu arhijerejsku Liturgiju u manastiru Lepavini je sluzio Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit zagrebacko-ljubljanski i cele Italije G. G. JOVAN uz sasluzenje

visokoprepodobnog arhimandrita Gavrila, igumana manastira Lepavine, djakona Gorana Sljivic iz Kranja i jerodjakona Vasilija, sabrata manastira Lepavine.

Za pevnicom je pojao hor "Sveti Roman Melos"iz Rebrovacke crkve u Banja Luci.

U odredjeno vreme na bogosluzenju djakon Goran Sljivic je rukopolozen

u cin prezvitera i poverena mu je na duhovno staranje parohija u Novom Mestu i Bojancima. Njegovo Visokopreosvestenstvo je izrazio svoju radost sto se blagodacu Duha svetoga obnavlja Sveta Tajna

Svestenstva i pozelio novorukopolozenom jereju Goranu monogo uspeha u svestenickom radu.

U svojoj besedi Visokopreosveceni Mitropolit Jovan je naglasio da je nas ovozemaljski zivot prolazan, da treba da mislimo na duse svoje i

ukrasavamo ih svetlom odecom izatkanom nasim zivotom u hriscanskim jevandjelskim vrlinama, povezujuci sve sa jevandjeljem koje je citano za vreme bogosluzenja.

Na kraju bogosluzenja novorukopolozeni jerej Goran Sljivic je podelio naforu vernom narodu, a iguman manastira o. Gavrilo je pozvao sve okupljene na posluzenje u manastirsku trpezariju.

Posle kratkog okrepljenja vernici su se ponovo sakupili ispred cudotvorne ikone Majke Bozje Lepavinske gde je o. Gavrilo citao molitve za zdravlje i osvetio stvari, sol i ulje.

Po zavrsetku molitve o. Gavrilo je sve prisutne pozvao na zajednicki rucak u manastirsku trpezariju. Za vreme trpeze Visokopreosveceni

Mitropolit Jovan je poucavao narod o hriscanskoj moralnosti i pogubnom delovanju satanskih sekti, droge i ostalih poroka.

U poslepodnevnim casovima bratija manastira i verni narod su ispratili svoga Vladiku pozelevsi mu srecan put.