RUKOPOLOZENJE DJAKONA GORANA SLJIVICA U CIN PREZVITERA U MANASTIRU LEPAVINI

U nedelju 27. po Duhovima, kada nasa Sveta Pravoslavna Crkva proslavlja sv. apostole Filimona, Apfiju i Arhipa, u manastiru Lepavini Svetu Arhijerejsku Arhijerejsku Liturgiju je sluzio Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit zagrebacko-ljubljanski i cele Italije G. G. JOVAN uz sasluzenje visokoprepodobnog arhimandrita o. Gavrila, igumana manastira Lepavine, jerodjakona Vasilija i djakona Branislava Todorica .

Za vreme Liturgije djakon o. Branislav Todoric je rukopolozen u cin jereja i poverena mu je na staranje parohija u Grubisnom Polju. U svojoj besedi

okupljenim vernicima Mitropolit G. G. Jovan je istaknuo znacaj obnove svete Tajne Svestenstva i primer moralnog hriscanskog zivota u parohiji sve povezujuci sa procitanim jevandjeljima za vreme bogosluzenja.

Na kraju bogosluzenja vernom narodu je podeljena nafora i svi su pozvani u manastirsku trpezariju gde su posluzeni kafom i kolacima. Posle kratkog okrepljenja svi su se ponovo sakupili ispred cudotvorne ikone Majke Bozje

Lepavinske gde je o. Gavrilo citao molitve i osvetio stvari,ulje i sol. Posle molitve o. Gavrilo je sve prisutne pozvao u manastirsku trpezariju na trpezu ljubavi.

Za vreme trpeze Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit Jovan je poucavao narod da svojim primerom moralnog zivota svedoce svoju veru posebno isticuci primer svestenickog sluzenja.

U poslepodnevnim casovima bratija manastira i verni narod su ispratili svoga Vladiku pozelevsi mu srecan put.