PROSLAVLJEN DAN SVETOG SAVE

Praznik Svetog Save proslavljen je u manastiru Lepavini i velikopoganackoj parohiji praznicnim bogosluzenjima i svetosavskim recitacijama. Svetu liturgiju u manastirskom hramu, uz prisustvo mnostva dece, sluzio je arhimandrit o. Gavrilo, iguman manastira, koji je izvrsio i cin osvecenja koljiva i rezanja slavskog kolaca. Svim sabranim vernicima, medju kojima je bio i savetnik ruskog ambasadora u RH gospodin Igor Arzajev sa svojom porodicom, radost praznika su posebno uvecala deca recitirajuci stihove posvecene Svetom Savi, prvom srpskom prosvetitelju. Za svoj trud deca su nagradjena toplim aplauzima i poklon-paketima.

U hramu Svetog Velikomucenika Georgija u Velikom Pogancu, u kojem se iz parohije okupilo jos vise dece nego u manastiru, odsluzeno je vecernje bogosluzenje. I u velikopoganackoj crkvi je o. Gavrilo osvetio slavski kolac, a posle prigodnog svetosavskog programa, snimljena je i zajednicka fotografija