Dana 28./15. septembra 2003. godine kada nasa sveta Crkva proslavlja svetog Mucenika Nikitu i svetog Josifa Temisvarskog svetovavedenjsku obitelj u manastiru Lepavini posetile su pokloniocke grupe iz Valjeva, Banja Luke, Dervente i Novog Grada. Poklonicka grupa iz Valjeva je

ovom prilikom prvi put posetila nasu obitelj a njihov duhovnik i organizator je bio protojerej Grozdan Simić paroh valjevački. Treba posebno istaci da su nasa srca i duse obradovale igumanije i monahinje iz manastira Celija mati Igumanija Glikerija,

iz manastira Vavedenja mati Igumanija Fevronija i iz manastira Tronose mati Igumanija Irina i njihovo umilno i bogonadahnuto pojanje tokom svete Liturgije.

Posle svete Litrugije svi smo se sakupili u manastirskoj trpezariji i tu se okrepili kafom i duhovnim razgovorom, nakon cega smo  ponovo svi otisli u crkvu ispred cudotvorne ikone majke Bozje Lepavinske gde je o. arhimandrit Gavcrilo citao isceliteljske molitve, osvetio stvari, sol i ulje.

Posto su procitane iseliteljske molitve i osvecene stvari spremljene, o. arhimandrit Gavrilo je pozvao sve poklonike na zajednicku trpezu ljubavi gde su se svi okrepili hranom i duhovnim stivom koje je citano za vreme trpeze. Na kraju trpeze je o. protojerej Grozdan biranim recima zahvalio

arhimandritu o. Gavrilu i bratstvu na trpezi ljubavi i poucio narod hriscanskom zivotu.

U 16 casova svi poklonici su se ponovo sakupili ispred cudotvorne ikone Majke Bozje Lepavinske gde je o. arhimandrit Gavrilo citao akatist Presvetoj Bogorodici i pozelio svim poklonicima da se sto cesce sakupljaju u hramovima ispred ikona Presvete bogomajke i mole se za mir u svetu i spasenje dusa svojih. Pozelevsi im srecan put i skoro vidjenje o. arhimandrit je ispratio nase poklonike podelivsi im blagoslov.