Uoci Djurdjevdana, u subotu 5. maja, u obnovljenoj varazdinskoj crkvi Svetog Velikomucenika Georgija je Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit zagrebacko-ljubljanski G. Jovan odsluzio Svetu arhijerejsku liturgiju, uz sasluzenje igumana manastira Lepavine arhimandrita o. Gavrila te protojereja o. Marinka Juretica iz Zagreba i o. Milana Dudukovica iz Celja. Za vreme Svete Liturgije, na malom vhodu, paroh varazdinski o. Zvonimir Pilinger unapredjen je u cin protojereja i odlikovan, po odluci Svetog arhijerejskog sinoda, naprsnim krstom za zasluge u obnovi crkve u Varazdinu i pastirski rad tokom ratnih i poratnih godina. Obnovljeni hram je i osvecen, a liturgijsko slavlje je svojim pojanjem uvelicala bratija svete obitelji lepavinske za pevnicom.

Na Svetoj Liturgiji su, osim ucesca vernog naroda iz Varazdinske parohije, bili i kanonik Varazdinsko-cazmanskog Kaptola gosp. Gusta Kuzmic, kao izaslanik biskupa varazdinskog monsinjora Marka Culeja, te gosp. Enver ef. Muhic, glavni imam Islamske verske zajednice u Hrvatskoj. Slavlje je nastavljeno slavskim ruckom, na kome su gosti, izmedju ostalih, bili i predstavnici zupanijske i gradske vlasti: u ime Zupanije gosp. prof. Abranic, a u ime Grada gosp. Tomislav Bogovic, zamenik gradonacelnika gosp. Zlatka Horvata. Pozdravnu rec su izgovorili Gospodin Mitropolit, kanonik gosp. Kuzmic i imam Enver ef. Muhic, dok se paroh varazdinski o. Zvonimir Pilinger zahvalio svima prisutnima i svojim parohijanima.