PRAZNIK VAVEDENJA

U MANASTIRU LEPAVINI

I ove godine svecano je proslavljena manastirska slava Vavedelja Presvete Bogorodice. Svenocno bdenije je sluzio Njegovo Visokopreosvestenstvo mitropolit zagrebacko-ljubljanski i episkop lepavinski Gospodin Jovan uz sasluzenje Visokoprepodobnog arhimandrita i igumana manastira Lepavine o. Gavrila i prepodobnog sindjela o. Makarija koji je sluzio ranu Liturgiju.

U deset casova Svetu arhijerejsku liturgiju, je sluzio Mitropolit G. Jovan uz sasluzenje arhimandrita Gavrila, igumana manastira, i protojereja-stavrofora Zvonka Pilingera, paroha varazdinskog.

Na Sv. arhijerejskoj liturgiji je ucestvovalo oko 150 vernika, od kojih se tridesetak pricestilo Svetim Tajnama. Na slavlje je doslo pedeset pet poklonika iz Banjaluke, koje je dovela sestra u Hristu Borka Sajic.

Za sve sabrane vernike pripremljena je trpeza ljubavi, koju je pripremilo bratstvo uz pomoc vrednih parohijanki.

Posle zajednickog rucka, manastirsko bratstvo i svi poklonici uzeli su blagoslov i ispratili Mitropolita G. Jovana. Na kraju je arhimandrit Gavrilo za okupljene vernike procitao moleban pred cudotvornom ikonom Presvete Bogorodice Lepavinske.