NJEGOVO VISOKOPREOSVEŠTENSTVO
MITROPOLIT ZAGREBAČKO-LJUBLJANSKI I CELE ITALIJE GOSPODIN JOVAN
SVEČANO PROSLAVIO KRSNU SLAVU
ČASNE VERIGE APOSTOLA PETRA

Svetu arhijerejsku Liturgiju u hramu Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu služio je Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit Jovan uz sasluženje sveštenstva Parohije Zagrebačke. Posle svete Liturgije prisutni vernici su pozvani u prostorije Mitropolije gde je presečen slavski kolač i osvećeno koljivo a vernici domaćinski ugošććeni.

Oko 13 časova pristigli su i ostali zvanici: Ambasador Republike Srbije i Crne Gore gospodin Milan Simurdić, arhimandrit Gavrilo, nastojatelj manastira Lepavine, Dr Slobodan Mileusnić, upravnik patrijaršijskog Muzeja, gospodin Đorđe Ilić, predsednik Crkvene Opštine i mnogi drugi te su od domaćina Mitropolita Jovana pozvani za slavsku trpezu oko koje se trudila gospođa Snežana Petrović i njen suprug Gvido.

Svo vreme svi prisutni su delili slavsku radost sa domaćinom koji nije žalio truda da sve posluži i razonodi. Dao Bog da molitvama Svetog apostola Petra naš Vladika ovako svečano proslavlja svoju krsnu slavu na mogaja ljeta.