ARHIJEREJI U MANASTIRU LEPAVINI

Dana 30. januara (17. po julijanskom kalendaru), kada Sveta Crkva slavi spomen na prepodobnog Antonija Velikog, bratstvo manastira Lepavine na celu sa igumanom, arhimandritom o. Gavrilom, sa duhovnom je radoscu docekalo tri arhijereja Srpske pravoslavne crkve: Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolita zagrebacko-ljubljanskog G. Jovana, te Njihova Preosvestenstva Episkopa kanadskog G. Georgija i Episkopa britansko-skandinavskog G. Dositeja. Nakon sto su se poklonili i celivali cudotvornu ikonu Majke Bozje Lepavinske, celivali su i Sveti Presto u oltaru i upisali se u Sveto Jevandjelje. Sa neobicnom istorijom ikone i naseg manastira preosvecene vladike G. Georgija i G. Dositeja kratko je upoznao Visokopreosveceni Mitropolit G. Jovan. Tom prilikom je Preosveceni Episkop G. Georgije od Gospodina Mitropolita zatrazio blagoslov za posetu arhimandrita o. Gavrila njegovoj eparhiji u Kanadi.

Zajedno sa nasim vladikama nas manastir je posetio i ambasador SRJ u Republici Hrvatskoj gospodin Milan Savurdic.

Pre svog odlaska, preosveceni episkopi G. Georgije i G. Dositej su obisli i manastirski konak, te na kraju svojim vladicanskim blagoslovima jos jednom duhovno ukrepili manastirsku bratiju.

Zajednicka fotografija ispred manastirskog hrama