VUKOVARSKI VERNICI U MANASTIRU LEPAVINI

Na dan sv. Arsenija Sremca, arhiepiskopa srpskog, 10. novembra 2001. godine, u svetovavedenjskom hramu manastira Lepavine se pred blagim likom Presvete Bogomajke sabrao blagoverni narod iz stradalnog grada Vukovara i njegove okoline. Pred manastir su ujutro stigla tri autobusa, kojima su na Svetu Liturgiju i poklonjenje Presvetoj Bogorodici Lepavinskoj sa svojim parohijanima dosli protojerej Dusan Markovic, arhijerejski namesnik i paroh vukovarski, jerej Cedo Lukic, paroh iz Borova, i jerej Dragomir Zivanic, paroh iz Negoslavaca. Sva tri svestenika su, zajedno sa igumanom manastira arhimandritom o. Gavrilom, sluzili Svetu Liturgiju, posle koje je molitveno zajednistvo nastavljeno pred cudotvornom ikonom. Za prisutne vernike i njihove bliznje molitve su citali o. Gavrilo i o.Makarije.

Nakon sto su se poklonici u manastirskoj trpezariji okrepili posluzenjem, ponovo su se vratili u crkvu, da bi iz izlaganja o. Vasilija saznali najvaznije detalje iz bogate istorije manastira. Na kraju, jos jednom se poklonivsi cudotvornoj ikoni Presvete Bogorodice Lepavinske i uzevsi blagoslov igumana manastira, vukovarski vernici su krenuli na put kucama.